Ostatnia aktualizacja: 2019-11-27 15:43:29
Aktualna liczba ogłoszeń w ofercie: 112

mLeasing

Jakie samochody najchętniej kupują Polacy?

Samochody to od zawsze ulubiony temat rozmów Polaków spotykających się na ulicy, na przyjęciu u rodziny czy na przerwach w pracy. Jako naród bardzo przywiązujemy się do naszych pojazdów, nabywamy je raz na kilka czy nawet kilkanaście lat, dlatego trudno się dziwić, że wszelkie tematy związane z motoryzacją budzą w nas aż tak ogromne emocje.

Lepszy nowy czy używany?

Z roku na rok kupujemy coraz więcej samochodów, coraz częściej również zdarza się, że w jednym gospodarstwie domowym można znaleźć więcej niż jeden samochód – małżonkowie mają dzisiaj zwykle dwa samochody, umożliwiające docieranie do miejsca pracy. Jak się okazuje, sprzedaż samochodów nowych wciąż wzrasta, a jednak auta używane z gwarancją są numerem jeden, jeśli chodzi  o sprzedaż w tym sektorze.

Za co kochamy samochody używane?

Przez te wszystkie lata względnego braku nadmiaru gotówki w kieszeni chyba zdążyliśmy przyzwyczaić się do kupowania samochodów używanych. To jeden z powodów, dla których nawet mając pieniądze na ekstra wydatki jednak decydujemy się na kupowanie używanych samochodów. Auta z gwarancją są jednak znacznie pewniejsze niż te kupowane od szemranych handlarzy lata temu, które psuły się zaraz po dojechaniu na miejsce przeznaczenia. Auta z gwarancją można kupić na przykład w Warszawie w jednym z punktów oferujących jedynie w pełni sprawne i sprawdzone samochody najlepszych marek. To właśnie w takich miejscach możesz bez obaw kupić auto używane z gwarancją, a więc z pewnością, że będzie ci służyć przez najbliższe kilka czy kilkanaście lat – dopóki sam nie zdecydujesz się na kolejną zmianę.

Sentyment czy pragmatyzm?

Ciężko nam, Polakom, przychodzi rozstawanie się z ukochanymi samochodami. Salony samochodowe jednak nie cieszą się naszym zaufaniem w tak dużym stopniu, jakby chciały – samochody z gwarancją w Warszawie sprzedają się znacznie lepiej używane niż świeże, pochodzące wprost z taśmy produkcyjnej. Nabywając samochód, nabywamy również kawałek czyjejś historii, kontynuujemy zaś „życie” naszych podopiecznych. Można więc spokojnie powiedzieć o nas, że jesteśmy bardziej sentymentalni niż czysto pragmatyczni.

Używany samochód jest pewniejszy?

Wielu z nas dochodzi do wniosku, że kolejne dyrektywy unijne i coraz ostrzejsze przepisy związane z produkowaniem samochodu sprawiają, że to właśnie używane auta z gwarancją są znacznie pewniejsze pod względem mechanicznym. Nowoczesne silniki, chociaż posiadające najnowsze technologie, ale niewielkie pojemności oraz turbiny, nie przemawiają dobrze do naszej wyobraźni. Co innego samochód używany z gwarancją – w jego przypadku wiadomo, co jest jego mocną, a co słabą stroną, dodatkowo dzięki dokładnemu przeglądowi warsztatowemu przed sprzedażą wiadomo również, że są pewne i bezpieczne oraz, że nie generują dodatkowych, zupełnie niepotrzebnych kosztów.

Używane samochody to zdecydowanie mniejsze koszty

Nie bez powodów częściej decydujemy się na samochody używane na gwarancji. Ceny nowych, salonowych samochodów są nieraz astronomiczne, głównie ze względu na stosowanie nowych, droższych technologii. Jeśli szukamy niedrogiego, a do tego sprawdzonego samochodu, popularnego oraz pewnego pod każdym względem, używany, gwarantowany samochód będzie najlepszą decyzją – pod każdym względem.
Jeśli chodzi o koszty warto również dodać, że samochód używany z gwarancją z Warszawy będzie generował mniejsze straty, ponieważ nie wymaga serwisowania w autoryzowanych warsztatach. To jednak nie wszystko – samochody używane z gwarancją w Warszawie nie będą miały tak wysokich stawek ubezpieczenia komunikacyjnego,  jak ma to miejsce w przypadku samochodów nowych. Im starsze używane auta z gwarancją, tym niższe koszty eksploatacji oraz koszty ubezpieczenia komunikacyjnego.


 


Szybki kontakt Szybki kontakt