mLeasing

Nowy czy używany – jaki samochód będzie lepszy na start dla firmy?

Początek każdej firmy nie jest łatwy, szczególnie, jeśli konieczny jest zakup niezbędnych przy pracy samochodów. Nawet najlepsze oferty aut dostawczych czy osobowych, w zależności od potrzeb i profilu przedsiębiorstwa, nigdy nie będą atrakcyjne dla początkującego właściciela działalności. Warto wiedzieć, że zakładanie własnego biznesu w żadnym wypadku nie wymusza konieczności korzystania z produktów i usług jedynie salonów samochodowych prowadzących sprzedaż nowych pojazdów.

Używany samochód lepszy od nowego?

Zastanawialiście się kiedyś, czy używany samochód w leasing może być z salonu i czy w ogóle takie rzeczy są możliwe? W praktyce okazuje się, że jak najbardziej, a dla startujących z działalnością firm wzięcie używanego samochodu w leasing jest jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy nawet w dłuższej perspektywie. Chodzi głównie o koszty – nie tylko zakupu samochodu, ale również późniejsze, ściśle związane z nowymi samochodami pochodzącymi z salonu samochodowego.

Jakich kosztów można uniknąć, kupując używany samochód?

Samochód używany wzięty w leasing nie będzie generował tak samo wysokich kosztów, jak nowy. W przypadku nowych samochodów konieczne jest regularne serwisowanie jedynie w autoryzowanych punktach, w których ceny usług są zwykle niepomiernie wysokie w stosunku do ich faktycznej wartości. Używane samochody z salonu są więc tańsze, gdyż można je serwisować w dowolnie wybranych punktach, na preferencyjnych i w pełni odpowiadających nam warunkach. Do kosztów, jakich można uniknąć, decydując się na leasing na samochód używany, są koszty odnoszące się do ubezpieczenia komunikacyjnego. Wiadomo przecież nie od dzisiaj, że ubezpieczenie jest najdroższe na samym początku – i m starsze, tym mniejsze będą koszty związane z wykupieniem obowiązkowego OC, czy całego pakietu. Dodatkowo, w autoryzowanych salonach samochodów używanych można liczyć na preferencyjne warunki ubezpieczenia przy zdecydowaniu się na auto w leasingu.

Pewność zakupu

Salony oferujące samochody używane dbają o swoją reputację, zawsze oferują więc jedynie sprawdzone i pewne samochody, sprawdzone pod kątem technicznym i mechanicznym w każdy możliwy sposób. Kupując taki samochód masz pewność, że zyskujesz wiernego towarzysza podróży oraz niezastąpionego pracownika w niewygórowanej cenie. Używane samochody z salonu to również gwarancja tego, że nie stracisz na zakupie – prawdą jest przecież, że najwięcej na wartości tracą pojazdy w pierwszych dwóch-trzech latach użytkowania, dlatego nabywając samochód z salonu tracisz w zasadzie już po wyjeździe za bramę.

Różnorodność to coś, czego potrzebujesz

W salonach samochodów używanych jesteś w stanie dostać wszystko, czego potrzebujesz – nie musisz jeździć od salonu do salonu zastanawiając się i porównując nie tylko kolejne modele w danej marce, ale również oferty leasingowe. Samochodów używanych i salonów, w których się znajdują, ten problem kompletnie nie dotyczy. W takich miejscach wszystko masz pod ręką – najmodniejsze modele wszystkich marek, dopasowane do twoich potrzeb oraz do zadań, jakie przed nimi czekają.

Leasing samochodu osobowego używanego

Salony samochodów używanych są niesamowite również z innego powodu – leasing na samochód używany jest tutaj dostępny w całej gamie. Nie musisz decydować się na jeden bank, jeśli do wyboru masz ich kilkanaście – w przeciwieństwie do salonów samochodów nowych.
Szybki kontakt Szybki kontakt