Ostatnia aktualizacja: 2019-11-27 15:43:29
Aktualna liczba ogłoszeń w ofercie: 112

mLeasing

Jakie samochody opłaca się dzisiaj kupować?

Rynek motoryzacyjny rozwija się w zastraszająco szybkim tempie, co widać chociażby po liczbie otwieranych rocznie salonów samochodów nowych oraz komisów samochodowych. Coraz częściej, szczególnie w dużych miastach, powodzeniem cieszy się nowy, motoryzacyjno-handlowy twór, jakim jest salon samochodów używanych.

Polacy kochają używane samochody?

Statystyki mówią, że chociaż coraz częściej stać nas na zakup nowych samochodów wprost z salonu, to jednak sprawdzone używane samochody cieszą się największym powodzeniem. W salonach, jakie powstają coraz częściej, królują samochody z polskim rodowodem – takie są najbardziej rozchwytywane oraz cieszące się uznaniem Polaków. Jeśli bowiem samochodyużywane z polskich salonów, przynajmniej z grubsza jesteśmy w stanie określić ich historię i dowiedzieć się, jak wyglądało ich wcześniejsze eksploatowanie. Najczęściej dotyczy to samochodów firmowych, branych w leasing i po okresie leasingowym oddawanych właśnie do takich miejsc.

Dlaczego samochody używane w Warszawie – salon – są lepsze?

Nowy rodzaj komisów, w których można zakupić auta używane z polskich salonów, są wręcz oblegane. Powodem jest sprzedaż pewnych samochodów z pewną historią i pełną dokumentacją przebytych wizyt na serwisach czy ewentualnych zdarzeń. To również tutaj można liczyć na solidne przygotowanie samochodu  i przegląd pod kątem mechaniczno-warsztatowym. Klient przychodzący po samochody używane w salonach ma pewność, że dostaje w pełni sprawny samochód.

Przewaga nad tradycyjnymi komisami

To właśnie główny powód, dla którego salon używanych samochodów cieszy się większym zaufaniem Polaków – kupowanie w pewnym miejscu od pewnego i rzetelnego sprzedawcy,  ręczącego za swój towar nie tylko dobrym imieniem, ale przede wszystkim gwarancją, jest chętniej pewniejsze. Samochody kupowane w ten sposób mają jasną historię, są sprawdzone i w dobrej cenie. Cena ustalana jest zawsze na podstawie stanu samochodu, ale również przebiegu czy ewentualnych przygód, jeśli takowe mu się przydarzyły.

Tańsze, ale czy na pewno opłacalne?

Wiele osób, nie posiadających odpowiednich środków pieniężnych na zakupienie samochodu za gotówkę lub chcących wziąć leasing na firmę decyduje się na zakup nowego samochodu sądząc, że to jedyne rozwiązania. To błąd, który w perspektywie czasu może naprawdę sporo kosztować. Używane auto z salonu również można wziąć w leasing – jest to znacznie tańsza opcja w zakupie, to jedna kwestia, drugą jest fakt możliwości wyboru oferty spośród przynajmniej kilkunastu innych. Dealer samochodów używanych współpracuje najczęściej z dobrej jakości, uznanym pośrednikiem finansowym lub zatrudnia na tym stanowisku własnego specjalistę. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć finansowanie na miarę swoich potrzeb oraz możliwości.

Dealer – samochody używane na start firmy?

Używane auto z salonu jest ciekawą i całkiem opłacalną alternatywą dla wszystkich startujących z działalnością gospodarczą, szukających niedrogiego i praktycznego rozwiązania. Salon używanych samochodów ma na miejscu samochody pochodzące id różnych marek oraz z różnych polskich salonów, dzięki czemu w jednym miejscu można w jednej chwili naocznie porównać poszczególne parametry oraz to, czy faktycznie ten, a nie inny samochód będzie strzałem w dziesiątkę.  Warto przy tym pamiętać, że samochody używane w salonach będą generować mniejsze koszty chociażby ubezpieczenia komunikacyjnego.


Szybki kontakt Szybki kontakt